muži se kouří s uší a z mozku. Představuje to že jeho mozek pracuje na plný výkon

Jak za 5 minut nastartovat svůj mozek na plný výkon

Také občas ráno nebo během dne zažíváte, že jste vzhůru, ale máte pocit, že váš mozek si ještě pospává a pořádně vám to nemyslí? Tento pocit zná snad každý člověk, a také víme, že k tomu, abychom byli schopni plnit své úkoly, učit se, celkově se soustředit aby nám to lépe myslelo, potřebujeme, aby náš mozek pracoval co nejlépe.

Proto je vhodné znát cvičení, která nám pomohou náš mozek pořádně nastartovat.Musím popravdě říct, že když jsem poprvé slyšel o cvičení na rozehřívání mozku, zakroutil jsem hlavou, protože se mi to zdálo jako nesmysl.

Časem jsem se však sám přesvědčil, že náš mozek můžeme „nakopnout“ dokonce i v situacích, ve kterých si myslíme, že nám to skvěle myslí.

Příklad u paměťového tréninku:

Během dne jsem si zapamatovával postupně pět balíčků karet. Uložení a vybavení si prvních tří balíčků karet mi trvalo vždy delší dobu a vybavovalo se hůře než čtvrtý a pátý balíček.

Pokud jsem zvýšil množství balíčků karet na sedm, časy pamatování si prvních tří balíčků byly vždy znatelně horší než časy balíčků číslo čtyři až sedm, které byly vždy skoro stejné. Z toho vyplývá, že i když jsem si myslel, že můj mozek pracuje optimálně, nebyla to pravda. Mozek mi začal vždy podávat optimální výkon, až po určitém čase trénování paměti.

A stejným způsobem funguje mozek nás všech. Z toho jasně vyplývá, že je vhodné během dne provést některá cvičení, která nám pomohou rozehřát si mozek a tím celkově zvýšit svoje pracovní nebo studijní výkony.

Trénování paměťových technik není samozřejmě jediné cvičení na rozehřívání mozku. Ukážeme si jednoduché, ale velice účinné cvičení, které sestavil bývalý špičkový tenista a psycholog John McEnroe.

Cvičení je vhodné provádět pravidelně každé ráno, než vstanete z postele, ale můžete ho provádět i během dne.

Cvičení pro rozehřátí mozku se skládá z pěti kroků:

1) Začnete odpočítávat od 100 do 0. (99, 98, 97...) . Rychlost je velice důležitá, čím rychleji budete počítat, tím lépe. Pokud některé číslo přeskočíte, pokračujte dál v počítání.

2) Najdete ke každému písmenu abecedy jedno podstatné jméno.

A – auto

B – brouk

C – cedník

.....

Každé podstatné jméno si před sebou zkuste i představit a procítit pomocí svých smyslů. Tímto způsobem dochází k mnohonásobně větší spolupráci obou mozkových hemisfér. Tedy pomocí tohoto jednoduchého cvičení bude docházet k celkovému zlepšení vašich kognitivních výkonů.

3) Vytvořit si v hlavě číslovaný seznam deseti ženských jmen.

1 – Lenka

2 – Zdenka

3 – Eva

.....

4) Vytvořit si v hlavě číslovaný seznam deseti mužských jmen.

1 – Tomáš

2 – Petr

3 – David

...

5) Zavřete oči a zhluboka se 10x nadechněte. Při nádechu se soustřeďte na to, jak se vám okysličuje váš mozek.

To je vše.

Sami vidíte, že se nejedná o žádné složité cvičení, ale zdání trochu klame. Schválně si zkuste najít ke každému písmenku v abecedě i nějaké podstatné jméno a uvidíte, že to až taková sranda není.

Musím sám říct, že jsem byl překvapen, jak je tento bod č. 2 po ránu složitý :)

Zkuste si nyní provést celé cvičení a rozehřát svůj mozek. Můžete také napsat do komentářů, jestli jste po tomto cvičení na sobě pocítili pozitivní změny.

Znáte 9 snadných Tipů k lepší paměti ? >> Klikněte zde <<

Zanechte komentář:

(2) komentáře

Kveta

Tak jak to popisujete,jmena,rostliny,druhy aut,jmena spoluzaku vse podle abecedy,hluboce prodychavat a me to obvykle rychle uspi😄

Odpovědět
    Václav Posolda

    :) Zkuste zrychlit. Uvidíte, že to bude mnohem lepší… A když usnete, tak neva :)

    Odpovědět
Přidejte odpověď

Zanechte komentář:

Nový online kurz: Trénink paměti
naučte se zapamatovat si cokoli

x