Jak s námi naše paměť manipuluje

Zanechte komentář:

(10) komentáře

Filip S.

Mám radši videa o učení.

Odpovědět
  Václav Posolda

  Díky za upřímnost. Videa o učení taky budou :)

  Odpovědět
Pech

Nemyslím, že by s námi paměť manipulovala. Je to prostě reakce na to, aby se ušetřila naše nervová soustava. Proč se stresovat rozzuřenými psy. Je to prostě metoda nejmenšího odporu. Možná i naše pohodlnost.

Odpovědět
  Václav Posolda

  Napsal jste to hezky a výstižně: aby se ušetřila naše nervová soustava. Mám stejný názor. Nejspíš hodně záleží na tom, jak slovo manipulace vnímáme. Osobně si myslím, že jsme manipulování pořád a vším :)

  Odpovědět
Mirek

Video se mi moc líbilo – týká se jednoduchého tématu, ale situace, že „uvízneme v takovéto pasti“ se mi opravdu stávaly a stávají. Takže děkuji za „probuzení“ a připomenutí.

Odpovědět
  Václav Posolda

  Děkuji za milý komentář. Já se také sám sebe jednou za čas zeptám, jestli jsem se zas do nějaké té pasti (ve které nechci být) nechytl :) Přeji pěkný den :)

  Odpovědět
ata

Je těžké ve víru událostí a povinností se zastavit a popřemýšlet, zhodnotit. Mne se zastavení obvykle podařilo buď na pohřbu nebo v nemocnici či při jiné vynucené nečinnosti. proto účasti na pohřbech a hospitalizace atdpovažuji za důležité pro udržení duševní rovnováhy a prostředek duševní hygieny ¨

ATA

Odpovědět
  Václav Posolda

  Máte pravdu, že v dnešní době je to složitější. Možná se někdy i my sami podvědomě nechceme/bojíme zastavit a „být sami se sebou“. Každopádně, takto jsem nad těmito situacemi nepřemýšlel. Děkuji Vám za zajímavý pohled.

  Odpovědět
František

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli může paměť překroutit minulost? Myslel jsem něco, co se odehrálo v hodně dávné minulosti, a paměť si některé věci špatně vybavuje. A někdo další bude třeba ten děj vyprávět jinak než se doopravdy stal. Může se paměť tomu změněnému vyprávění přizpůsobit? Lze takto klamat paměťové vzpomínky? Jinak děkuji za super videa. Jsou pro mne velikým přínosem.

Odpovědět
Přidejte odpověď

Zanechte komentář:

Nový online kurz: Trénink paměti
naučte se zapamatovat si cokoli

x