Jak s námi naše paměť manipuluje

Zanechte komentář:

(8) komentáře

Filip S.

Mám radši videa o učení.

Odpovědět
  Václav Posolda

  Díky za upřímnost. Videa o učení taky budou :)

  Odpovědět
Pech

Nemyslím, že by s námi paměť manipulovala. Je to prostě reakce na to, aby se ušetřila naše nervová soustava. Proč se stresovat rozzuřenými psy. Je to prostě metoda nejmenšího odporu. Možná i naše pohodlnost.

Odpovědět
  Václav Posolda

  Napsal jste to hezky a výstižně: aby se ušetřila naše nervová soustava. Mám stejný názor. Nejspíš hodně záleží na tom, jak slovo manipulace vnímáme. Osobně si myslím, že jsme manipulování pořád a vším :)

  Odpovědět
Mirek

Video se mi moc líbilo – týká se jednoduchého tématu, ale situace, že „uvízneme v takovéto pasti“ se mi opravdu stávaly a stávají. Takže děkuji za „probuzení“ a připomenutí.

Odpovědět
  Václav Posolda

  Děkuji za milý komentář. Já se také sám sebe jednou za čas zeptám, jestli jsem se zas do nějaké té pasti (ve které nechci být) nechytl :) Přeji pěkný den :)

  Odpovědět
ata

Je těžké ve víru událostí a povinností se zastavit a popřemýšlet, zhodnotit. Mne se zastavení obvykle podařilo buď na pohřbu nebo v nemocnici či při jiné vynucené nečinnosti. proto účasti na pohřbech a hospitalizace atdpovažuji za důležité pro udržení duševní rovnováhy a prostředek duševní hygieny ¨

ATA

Odpovědět
  Václav Posolda

  Máte pravdu, že v dnešní době je to složitější. Možná se někdy i my sami podvědomě nechceme/bojíme zastavit a „být sami se sebou“. Každopádně, takto jsem nad těmito situacemi nepřemýšlel. Děkuji Vám za zajímavý pohled.

  Odpovědět
Přidejte odpověď

Zanechte komentář: