Paměťový palác - Zkuste si zapamatovat 20 informací

Zanechte komentář:

(8) komentáře

Mirek Šubrt

Ještě před tímhle videem jsem se dle Vaší rady podíval na obě úvodní videa.
Všechna tři videa jsou senzační! Protože nemám dobrou vizuální představivost, dost mi pomohlo, když jsem si aspoň verbálně snažil odříkat si ten děj – třeba jak mlátím tou sekerou do automatu a jediné, co „přežije“, je pomeranč. Obecně se určitě věci lépe pamatují, pokud je uvedeme do pohybu. Takže moc děkuju a pokračujte ve Vašich videích i článcích!

Odpovědět
  Václav Posolda

  Dobrý den, jsem rád, že se Vám videa líbí. Zvládnete si pomocí odříkávání zapamatovat vše správně? A snažíte si situaci představit a u toho si odříkáte děj nebo představivost skoro ani nepoužíváte? Děkujeme za sdílení zkušeností a zajímavý tip.

  Odpovědět
Květa Procházková

Je mi téměř 70 a jedna chyba.Myslela jsem, že to bude horší.Díky.

Odpovědět
  Václav Posolda

  To je skvělý výsledek. Gratuluji

  Odpovědět
ludmila Sýkorová

Dobrý večer !
Stavění Paměťových paláců je zábavné, ve 2.a 3. videu jsem vždy jednu položku prvně pozapomněla, podruhé už bylo vše v pořádku (80 roků). Ale bohužel mi tato dovednost nepomáhá k tomu, abych věděla na př. kam jsem co položila před 1/2 hodinou.
Můj momentální problém : mám silný zánět v očích a musím si 5x denně kapat oční kapky. Nejméně jednou během dne nevím, zda jsem si už kápla, nebo jen na to myslela. Měl byste pro mne nějakou radu ?
Děkuji. L.S.

Odpovědět
  Václav Posolda

  Dobrý den,
  máte můj obdiv. Ano, tato technika nepomáhá ihned ke zlepšení paměti. Chce to podobné techniky pravidelně trénovat. Na Váš problém existuje víc fíglů. Pokud byste chtěla použít paměťové techniky, můžete si například každý den určit 5 předmětů a pak tyto předměty budete používat k zapamatování. Příklad: předmět 1 je vajíčko. Když si kápnete do očí, představíte si, jak rukou rozmáčknete vajíčko, pak toto vajíčko jíte i se skořápkami atd., tímto způsobem budete vědět, že už jste si jednou kápla do očí, protože si vzpomenete na tu Vaši představu vajíčka. Můžete pak napsat, jak se Vám to osvědčilo :)

  Odpovědět
Malikova Ina

Moc vám děkuji.je to první pamětové cvičení,které mě moc bavilo.

Odpovědět
  Václav Posolda

  To mě moc těší a doufám, že Vás zaujmou i další paměťová cvičení :) Mějte se krásně. S pozdravem Vašek Posolda

  Odpovědět
Přidejte odpověď

Zanechte komentář:

Nový online kurz: Trénink paměti
naučte se zapamatovat si cokoli

x