3 tipy pro efektivnější myšlení

Běžných rad, jak se efektivně učit, najdeme všude spoustu. Existují však i velice jednoduché a účinné rady, které až tak známé nejsou.

Poznejte Mozartův efekt

Když budete poslouchat Mozartovu hudbu, zvýší se vám trvale vaše IQ. Myslíte si, že by mohla být předchozí věta pravdivá? Určitou dobu byl tento názor hodně rozšířen a rodiče svým dětem často pouštěli Mozartovu hudbu, aby se jejich děti staly chytřejšími. Novější studie však prokázaly, že tento názor nebyl tak úplně pravdivý, i když určitá část pravdy se v něm skrývá. Konkrétně to, že Mozartova hudba vážně zvyšuje na několik minut prostorové myšlení a prostorovou představivost.

Tento efekt se nazývá Mozartův efekt a mnohé studie a pokusy tento efekt potvrdily. Některé pokusy také dokázaly, že i vliv jiné hudby než Mozartovy může mít pozitivní vliv na zlepšení prostorového myšlení a prostorové představivosti. Pokud tedy máte v plánu řešit úkoly, které zahrnují i prostorové myšlení, zkuste si zapnout Mozarta a uvidíte, jestli tento Mozartův efekt na sobě poznáte.

Obklopte se zeleným prostředím

Další zajímavostí, která nám pomáhá k lepšímu myšlení, je zelená barva. Zelená barva je obecně považována za uklidňující barvu, barvu kreativity, štěstí a podle studií dokonce zelená barva má za následek snížení asociálního chování. Oproti tomu černá a červená barva má přesně opačný účinek. Pokud tedy budete zvažovat, jako barvu nábytku nebo pohovky si zvolit, černá a červená barva není zrovna ideální volba.

Pokud neplánujete hned přemalovávat celý pokoj na zeleno, tak je tu pro vás naprosto jednoduché řešení: koupit si květinu.

Účinek květiny

Byly prováděny experimenty, které dokázaly, že člověk který má ve svém zorném poli výhled na květinu nebo je květina umístěna vedle něj, dokáže řešit nápady asi o 15 procent lépe než v případě, kdy je mu květina odebrána. Pokud tedy doma máte nějakou květinu, tak není nic jednoduššího než ji umístit do svého zorného pole a hned vám to bude o několik procent lépe myslet.

A proč má pouhý kousek přírody takové účinky? O tom psychologové a vědci jen spekulují... Pro nás jsou však důležité výsledky studií, které potvrdily, že přítomnost zelených květin nám pomáhá k lepšímu myšlení.

Zanechte komentář:

Zanechte komentář:

Nový online kurz: Trénink paměti
naučte se zapamatovat si cokoli

x