Paměť a naše vzpomínky, které nám před očima mizí

Zanechte komentář:

(2) komentáře

Vlada

Ahoj,

a co tohle.. Co kdyby sis psal denik? Pokud si budes psat denik a kazdy den nebo tyden si vzpominky ozivoval, nemusis je preci nutne zapomenout.. Dalsi vec jsou ty cesty do skoly.. Kdyz odectu 52 dni jako vikendy, zbyva 313 vsednich dnu. A vymyslet 313 ruznych zpusobu za rok, jak jet jinak do skoly? Mozna s neomezenym rozpoctem, kdyz bys jezdil kazdy den jinym autem, ale to vetsina lidi nemuze.. Co takhle si misto toho kazdy den neco precist a vecer si to zopakovat? Nebo neco napsat.. Napis 313 stranek pribehu za rok a muzes vydat knizku :) nebo se naucit 5 slovicek ciziho jazyka.. to je 1565 slovicek za rok, to uz je slusna slovni zasoba 😉

Mej se,

Vlada

Odpovědět
  Václav Posolda

  Zdravím,

  jste ten Vláďa s tím speciálním obchůdkem? :) Deník by určitě pomohl. Zajímavá teorie také je, že si člověk každý den zapíše například 10 zážitků nebo věcí, které se mu povedly. To by mělo pomáhat i ke zvýšení sebedůvěry a pocitu štěstí. S tou školou to byl příklad. To provedení by bylo samozřejmě těžší…teda pokud by člověk neměl peníze třeba na ty auta :)

  Ty nápady jsou samozřejmě dobré. Nebo by člověk mohl každý den natočit 30 sekundové video z toho dne. Pak by videa za celý rok spojil dohromady a během asi tří hodin by si shrnul celý předchozí rok. Možná to zkusím udělat :)
  Díky za komentář a inspiraci

  Odpovědět
Přidejte odpověď

Zanechte komentář:

Nový online kurz: Trénink paměti
naučte se zapamatovat si cokoli

x