Paměťové paláce

Paměťové paláce 1. část: vytvoření paláce

Paměťové paláce 2. část: zapamatujete si 13 věcí?

Zanechte komentář:

(30) komentáře

Helča

To je super návod. Prošla jsem si ho dvakrát za sebou a pak druhý den. Je to lepší a rychlejší. Moc děkuji a těším se na další videa. Helča

Odpovědět
Vlasta Szo"keová

Pane Václave, moc se mi to líbí, docela to jde, ale potřebovala jsem to před 50-60ti lety. Bylo by úžasné, kdyby se to používalo na školách, žáci by se museli více soustředit. Veliké díky !!!

Odpovědět
  Václav Posolda

  Děkuji za milý email. Máte pravdu, že by tento způsob pamatování mnoho studentům pomohl. Paradox je, že určitá část lidí má tento způsob pamatování za „kravinu“ a nechce ho využívat. Rozhodnutí je na každém člověku PS: určitě tento způsob pamatování budete moct využít i nyní 😉 Přeji hodně úspěchů

  Odpovědět
Dagmar

Moc blahopřeji k tomuto perfektnímu nápadu – je výborný jak pro mladé, tak i pro nás hodně odrostlé. Je to bezvadné a taky zábavné cvičení paměti, které už hodně potřebujeme. Moc díky za Vaše stránky a prosím pokračujte!!!
DM

Odpovědět
  Václav Posolda

  Trochu jsem se i začervenal :) Také myslím, že něco takového zde v ČR chybělo a jsem rád, že tyto stránky mají pozitivní ohlasy. Vážím si každé zpětné vazby, protože vidím, že to člověka nadchlo a cítil potřebu se vyjádřit – moc děkuji.

  Odpovědět
Libuše Švehlíková

Václave, moc děkuji za ta videa. Popravdě je mi 59 let a mám za sebou velmi náročných 45 let.. Ti co mě znají – říkají, že je to na 10 životů…a já stále ještě musím být ve střehu… Ale nějak se už to moje zdraví podlomilo a já začala strašně zapomínat -(krom jiných neduhů) :-) Dnes jste mě ale znovu nastartoval a já NECHCI přestat !!! Prosím pokračujte i Vy! Moc moc děkuji. Liba

Odpovědět
  Václav Posolda

  Mám radost, že jsem Vám pomohl znovu se nastartovat. Je to pro mě moc inspirující a děkuji Vám za to. Doufám, že další roku už budete mít klidnější a nebo rovnou suprový :)

  Odpovědět
Mila

Moc děkuji za vaši webovou stránku na kterou jsem se náhodně dostala. Jsem špatně pohyblivá a tak nemohu chodit do kina ani divadla. Nechodím ani mezi lidi a tak mám pocit, že i má paměť už je hodně špatná. Moc mně pomáhá že jsem objevila vaši stránku. Ne jen že zjišťuji že se dá ještě alespoň s pamětí něco dělat ale také mně to moc pomáhá v psychice. Děkuji vám za vaši pomoc.

Odpovědět
  Václav Posolda

  Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Jsem rád, že Vám můžu prostřednictvím videí aspoň trochu pomoct. Doufám, že se bude Vaše psychika zlepšovat (a nejen psychika). Držím Vám palce a přeji, ať je vše lepší. S pozdravem Vašek Posolda

  Odpovědět
Dana

Václave děkuji moc!! zatím jsem v testech neudělala chybu. Chtěla bych vás poprosit o nějaký systém jak dávat dohromady věty v AJ.Systém na slovíčka už mám ale na věty ještě ne. Velice děkuji.

Odpovědět
  Václav Posolda

  To se naučíte nejlépe čtením nebo posloucháním. Tady bych určitě paměťové techniky nezkoušel… Asi jsem moc neporadil, ale bohužel to jde jen praxí. Přeji hodně úspěchů a držím palce :)

  Odpovědět
Iva

Dobrý den Václave,
již delší dobou mám pocit, že v hlavě neudržím sebemenší myšlenku. Vaše videa mě přesvědčila, že tato metoda je opravdu úžasná a těším se po každém splněném úkolu na další. Moc zdravím :-).

Odpovědět
  Václav Posolda

  Dobrý den Ivo,
  moc mě těší, že techniky zkoušíte a hlavně, že Vás to baví. Držím palce v dalších testech a děkuji za milý komentář :)

  Odpovědět
Marie Melišová

Vřelé díky za všechny zaslané materiály !!! Prosím pokračujte v této činnosti Zdravím.

Odpovědět
  Václav Posolda

  To víte, že budu pokračovat :) Jsem rád, že se Vám i jiným lidem tyto techniky libý. Přeji pěkný víkend :)

  Odpovědět
Smejkalová milada

Moc děkuji za pomoc. Mám 72 roků a paměť mě dělá dost starostí. Potěšilo mě, že pro sebe díky vám, můžu něco udělat. Díky za pokračování

Odpovědět
  Václav Posolda

  A mě zase potěšil Váš milý komentář :) Moc Vám děkuji a zasloužíte si obdiv. Držím palce a přeji hodně elánu :)

  Odpovědět
Helena Vysocká

Moc se mi to líbilo a ráda bych v tom pokračovala, ale v srpnu mi bude 80 a svádím svoje zapomínání na věk. Možná to tak je, ale nelíbí se mi to. Ztrácím paměť na jména, když potkám někoho známého, nevzpomenu si na jeho jméno a stydím se za to. Myslíte, že se to dá nějak spravit? Nepíšu si, co mám koupit, spoléhám na to, že si vzpomenu, co jsem chtěla. Pooořád se něco učím a k tomu potřebuji více si pamatovat. Byla bych ráda, kdybyste mi v tom pomohl. Necítila bych se už tak odepsaná.
Helena Vysocká

Odpovědět

  Dobrý den, je dobře, že na sobě chcete stále pracovat a zasloužíte si obdiv. Pokud si chcete zachovat dobrou paměť, je důležité celkově trénovat svůj mozek.

  Pan MUDr. František Koukolík řekl: „Pro stárnoucí mozek platí to samé, co pro stárnoucí svaly. Namáhejte to, namáhejte to, namáhejte to, nebo o to přijdete. S tímhle vědomím a nějakým stupněm aktivity se vůbec nemusíme bát skutečnosti, že biologické stárnutí mozku začíná brzo po 30. Při námaze a slušném zacházení, vydrží mozek dalších 40, 50, někdy i víc roků! Nejen, že vydrží! Rozvíjí se! A vypadá, jak ten strom košatý!“

  Stačí se tedy učit novým věcem. Co se týká pamatování si jmen, mohl by Vám pomoct tento článek: http://www.pametauceni.cz/clanek-7904-jak-si-zapamatovat-jmena-lidi-pri-seznameni/ . Určitě také nemáte důvod cítit se odepsaně, když na sobě stále pracujete. Je mnoho mladších lidí, kteří ani neumí zapnout PC a Vy si serfujete na internetu jako nic :) Nebuďte na sebe tak tvrdá. Přeji Vám co nejvíce vitality :) a máte můj obdiv.

  Odpovědět
Libuše

Děkuji, napoprvé jsem si zapamatovala a správně přiřadila 11 potravin, napodruhé již všechny potraviny ke správným věcem. Zopakuji si úkol zítra ráno, uvidíme kolik mi toho v paláci zůstalo.
Zdravím a přeji pěkný den.
Libuše Sobieská

Odpovědět
  Václav Posolda

  Super :) a zkoušela jste si test tedy i další den? Pokud ano, jak se Vám povedl? Mějte se krásně. Vašek

  Odpovědět
Jana

Líbilo se, moc užitečné. Pokračujte prosím. JK

Odpovědět
  Václav Posolda

  Děkuji moc a jsem rád, že se Vám video líbilo :)

  Odpovědět
Antonie

Ty brďo to bych nikdy nevěřila,že to dám hned napoprve i 2.den.A to mi je 66let

Odpovědět
  Václav Posolda

  :) Gratuluji a jsem moc rád, že se Vám to povedlo.

  Odpovědět

Cvičím paměť v 71.letech, těším se na další pokračování

Odpovědět
Dan Svoboda

Komentář nemám, mám zájem o eBook, zajímá mě když si eBook objednám dostanu učebnici?

Odpovědět

  Dobrý den,

  nejsem si úplně jistý, jestli chápu správně Váš dotaz. Učebnicí myslíte tištěnou knihu? Pokud ano, tak se jedná pouze o elektronické materiály (eBook je označení pro elektronickou knihu). Tedy knihy jsou pouze v elektronické podobě – můžete si je stáhnout do PC, čtečky atd. Pokud by Vás zajímal obsah eBooků, stačí napsat na email: vaclavposolda@pametauceni.cz a mohu Vám poslat více detailů.

  S přátelským pozdravem
  Vašek

  Odpovědět
Přidejte odpověď

Zanechte komentář:

Nový online kurz: Trénink paměti
naučte se zapamatovat si cokoli

x