Hledáte často klíče, telefon, peněženku...? Konec se ztrácením věcí.

Zanechte komentář:

(14) komentáře

Tomáš

Se zapomínáním mám už od mladí velké problemy a pravě způsob který popisujete mi pomáhá aby u mě nevznikal ještě větší chaos.

Odpovědět
  Václav Posolda

  Moc dobře Vám rozumím. Také jsem měl tento problém, naštěstí existuje toto jednoduché a účinné řešení :) Děkuji za příspěvek

  Odpovědět
Sokolík

V jedné z knih bylo napsáno: mozek je líný kus masa, který se snaží vše optimalizovat. Až nedávno jsem si uvědomila, co touto větou bylo myšleno a teď to ukázkově popisuješ i ve videu. Podobných videí by mohlo být více.děkuji

Odpovědět
  Václav Posolda

  Přirovnání mozku a líného kusu masa jsem už také slyšel :) Je trochu děsivé, když si uvědomíme, jak nás tyto programy ovládají. A ještě děsivější je uvědomit si kolik programů nevypadá jako programy, ale programy to jsou…Někdy je lepší o tom ani nepřemýšlet :)

  Odpovědět
Jiří

Tento způsob (spíš nevědomě) používám již delší dobu, protože brýle se mi bez brýlí špatně hledaly :-). Postupně jsem to rozšířil na další předměty, bez kterých se neobejdu a i v aktovce mají nejdůležitější věci své místo. Užitečné by bylo rozšířit to i do dalších oblastí, např. na nářadí v dílně – obzvlášť, pokud ho sdílí více lidí. Zajímavé je, že tento systém velká většina lidí, aniž si to uvědomuje, používá třeba v kuchyni pro ukládání nádobí.

Odpovědět
  Václav Posolda

  Mám to stejně jako Vy. Popravdě si nedokážu představit, že bych si vše odkládal, kam mě zrovna napadne. Co jde zautomatizovat, to zautomatizujme :) S tím příkladem v kuchyni jste to krásně vystihl. PS: Někomu se špatně hledají i brýle s brýlemi na hlavě :)

  Odpovědět
Iva

Hezký, ale musím vyzkoušet, jestli funguje mně. Jsem notorický hledač všeho možného. A většinou hledanou věc najdu v okamžiku, kdy hledám něco jiného. Naposledy jsem hledala včera hrnek s čajem. Nebudete věřit, kam se dá všude postavit. Hledala jsem nakonec i tam, kam bych ho nikdy nepoložila. Hledala jsem v kuchyni, hledala jsem u počítače, hledala jsem v myčce, pak v dětském pokoji, v koupelně, na wc…. Kroutila jsem hlavou a říkala jsem si, že se musel vypařit. V takovém případě tvrdím, že v našem bytě je jedna velká černá díra, která mi žere věci. Víte, kde nakonec hrnek s čajem byl? V mikrovlnce, kam jsem si ho dala přihřát. A nejdelší hledání v mém životě bylo, když jsem potřebovala velký techničák. Blížil se termín a měla jsem jet na technickou. Techničák nebyl. Prohrabala jsem celý byt několikrát. Šanony, šuplíky – list po listu ve všech místnostech bytu…. Nebyl. Už nebylo na co čekat, čas běžel. Rozhodla jsem se, že si nechám vystavit duplikát. Sotva jsem s ním přišla domů, originál jsem ten den našla. Zcela náhodou, když jsem hledala něco jiného… Pane Posoldo, Vaše videa se mi moc líbí a se zájmem je sleduji. Zkusím, jestli bude fungovat i tato Vaše rada. Držte mi palce.

Odpovědět
  Václav Posolda

  Dobrý den Ivo,
  myslím, že každý občas zažil něco podobného. Zrovna jsem si vzpomněl na podobné situace, které se mi v minulosti staly :) . Jsem moc rád, že se Vám video líbilo a doufám, že Vám i pomůže. Držím palce a děkuji za obsáhlý komentář (ve kterém se určitě každý najde:) ).

  Odpovědět
Miroslav

Jednou jsem při práci na zahrádce odložil klíče na nezvyklé místo a po výměně všch klíčů mi ty původní přinesl soused, že byly na hrnku u malin.
Ten samý problém mívám, když mi někdo v bytě uklidí. V kuchyni má každá věc své místo, jinak je to k zoufání, než pak něco najdu. Uzavírací hlavy jsem našel až po 3 měsících nahoře ve špajzu, kam běžně nic neodkládám.
Jinak Vaše videa jsou jasná a srozumitelná. Díky!

Odpovědět
  Václav Posolda

  Dobrý den, děkuji za sdílení zkušeností. Odkládání věcí na nezvyklé místo je největší problém. Pokud je člověk hodně ve stresu, nad něčím přemýšlí… tak hrozí, že nastane právě tato situace. Určitě nejste sám, komu se už něco podobného stalo. Ještě jednou děkuji za zkušenost a přeji hezký den :)

  Odpovědět
Malikova

Dobrý den.Děkuji vám za vaše videa avýborné rady.Nejvíc jsem hrdá na mapu jižní ameriky.Já,zeměpisný antitalent machruji a vyjmenovám státy.Mějte se hezky,moc vám fandím.

Odpovědět
  Václav Posolda

  Děkuji moc za milý komentář :) jsem rád, že Vám techniky dobře slouží. PS: já jsem také zeměpisný antitalent :)

  Odpovědět
Weru

Tak já musím mít vyloženě špatnou pamět. Už přes měsíc hledám velký techničák. prohrabala jsem vše možné, i nemožné. Nejhorší je, že u takvých věcí si povím: Uklidím to sem, abych to měla po ruce. Nebo, uklidím to sem, určitě pak budu vědět, kam jsem to schovala.
No, jenže já to za nějaký čas, třeba i za dva dny, nevím.
Takové to dělání věcí automaticky, kdy u činnosti přemýšlím nad něčím jiným a nesoustředím se na danou činnost, beru s humorem. Telefon jsem našla v lednici, sýr ve skříni s čajem, párky ve skříni se pečícím papírem atp.

Odpovědět
Přidejte odpověď

Zanechte komentář: